Liceum Ogólnokształcące im. Sybiraków w Szczecińskiej Szkole Florystycznej
- jest szkołą inną niż wszystkie - u nas liczy się człowiek i jego pasje.

Podstawowe informacje o szkole

Nasi nauczyciele to ludzie z powołania i z pasją do nauczania swojego przedmiotu. W naszej szkole  kładziemy nacisk na nauczanie od podstaw aż do rozszerzonej matury. Duża ilość godzin lekcyjnych z przedmiotów wiodących, mała ilość osób w klasie, indywidualizacja pracy z uczniem to wszystko wpływa na jakość nauczania. Ciężko na lekcjach pracujemy ale w zamian nie zadajemy zadań domowych - cały ciężar nauczania przerzucamy na naszych nauczycieli - mamy tak uczyć aby wyuczyć.

Młodzież ma swoją salę do, której przychodzą na lekcje nauczyciele, w klasie uczniowie mają osobiste szafki, czajnik, możemy napić się gorącej herbaty, wypić kisielek i nikomu nie przeszkadza gdy dyskretnie pijemy herbatę na lekcji. Klasy są czyste, świeże, wyposażone w sprzęt multimedialny, zadbane, ustawienie ławek sprzyja pracy w grupie.

W naszej szkole nie ma dzwonków, czas regulują nauczyciele. Pracujemy w miłej i rodzinnej atmosferze, u nas nie ma pośpiechu, nie ma hałasu, jest dobra atmosfera i wydajna praca.

Kładziemy nacisk na wszechstronność uczniów

Jesteśmy prywatną szkołą z uprawnieniami szkoły publicznej nadanej przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, co oznacza, że szkoła jest kontrolowana przez przedstawicieli/ pracowników Kuratorium. Lekcje tak organizujemy aby pokazać teorię w praktyce:

• Wychodzimy do laboratorium biologicznego i chemicznego na ZUT, US w ramach koła biologicznego i chemicznego
  • Zapraszamy do naszej szkoły przedstawicieli IPN w ramach lekcji historii
  • Poszukujemy pasji w naszych uczniach i zarażamy swoją miłością do przedmiotów, do nauki
  • Wychodzimy do teatru i kina, wspólnie wymyślamy konkursy i przedsiewzięcia
  • Uczymy dziennikarstwa, prawa

• Języki obce: angielski, niemiecki, włoski, francuski oraz koło z j. rosyjskiego

W ramach w-f proponujemy naukę szermierki - jako elitarnej dyscypliny sportu, która kładzie nacisk na rozwój psychiczny i fizyczny. Umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika, wytrzymania i przetrzymania przeciwnika wyrabia w uczniu pewność siebie, rozwija osobowość, pomaga zaplanować kolejny ruch (jest to podobna gra do nauki szachów tylko w ruchu), kształci pamięć, uczy abstrakcyjnego myślenia, przewidywania, rozwija wyobraźnie przestrzenną - jest to doskonały sport dla młodych ludzi.

Zajęcia z szermierki odbywają się przy ul. Narutowicza w Hali Szermierki.

Instytut nauk o polityce i bezpieczeństwie